Ads 468x60px

6 Ağustos 2014 Çarşamba

Bayram'da Gönen - Ayvalık/Sarımsaklı - Erdek


Bu sene bayram tatili 3 gündü. 2 günde izin alınca hafta sonuyla birlikte 9 günlük tatilimiz oldu. Tabi tüm planlarımız hep son ana kaldığı için, nereye gideriz, ne yaparız hiç bir fikrimiz yoktu. 

Trafik de ayrı sıkıntı. Hem gidiş, hem dönüş yolunda uzun saatler trafikte bekleme olasılığımız oldukça yüksekti ve Burak'la birlikte bu süreci nasıl atlatabiliriz muammaydı.

Biz de Cuma akşamı başladık plan yapmaya. Bir kere Cumartesi günü yollar çok kötü olacağından Pazar günü çıkmak en iyisi olacaktı. İyi ki de öyle yapmışız çünkü cumartesi günü yola çıkan annemler 6 saatte ancak İzmit'e varabildiler.Pazar günü istikametimiz Balıkesir- Gönen'di. Hiç bir yerde trafikle karşılaşmadan tam zamanında Gönen'e ulaştık. 

Yol üzerinde Bandırma'ya uğradık ve çocukluğumdan beri gerçekleştirdiğimiz bir Bandırma klasiği olan  "Tarihi Bandırma İskendercisi (İsmail Usta)" ya gittik. Bir gün yolunuz düşerse mutlaka denemelisiniz.
İskenderlerle, midemiz bayrama erken başlamış oldu ve Gönen için yola koyulduk tekrar.

Gönen'inin yeri benim için apayrıdır. Çocukluğumun en güzel bayramları hep Gönen'de geçti. Ve şimdi de oğlumla ve eşimle birlikte bayram ruhunu yaşıyoruz burada.

Yine bir Gönen klasiği olan Kuğulu parkta Arjantin limonatamızı içmeyi de atlamadık.

Gönen'de Çarşamba gününe kadar kaldık. Büyüklerimizi ziyaret ettik, miniklerimize hediyeler verdik ve Anneannemi de alıp Ayvalık- Sarımsaklı'ya gitmek için yola koyulduk.

Gönen'den Ayvalık'a giderken 3 yol alternatifi var. Siz siz olun kısa gibi gözüksede kesinlikle kestirme köy yollarından gitmeyin. Safari'den farkı yok. Hızımızı saatte 30 km 'ye indirmek zorunda kaldık. Manyas yolunu seçseydik muhtemelen daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde Ayvalık'a varacaktık.

Sarımsaklı'da Grand Hotel Temizel'de kaldık.

                                        

Biraz otelden bahsetmek istiyorum. Sarımsaklı'daki tatil köyü konseptinde olan en büyük otel burası. Tabiki Antalya'dakilerle kıyaslamamak gerek lükslük bakımından. Ama burası da oldukça yeterli bir otel.

Özellikle çocuklu aileler için biçilmiş kaftan. Burak çok hareketli olduğu için tatile çıkarken oldukça tedirgindik. Tatilden daha yorgun dönme ihtimalimiz çok yüksekti. Ama pek de öyle olmadı. Tabi bunda anneanneminde etkisi çok yüksek. Uyku saatlerinde biz denize giderken, anneannem odada Burak'la birlikte kaldı. Ama odalar havuza ve denize çok yakın olduğu için uyanır uyanmaz yanına gidebildik.

Otel personeli oldukça sıcak ve yardımseverdi. Herşey dahil konsept olduğu için de yemek konusunda hiç bir sorun yaşamadık. Burak için her saat sebze,meyve, süt bulabildik. Ayrıca yemeklerde mama sandalyesi de olduğundan yanımızda rahat rahat oturtabildik.Odalara bebek karyolası da verebiliyorlar. Böylece uyku da bizim için problem olmadı.

                   

Akşam mini clupta diğer çocuklarla dans ettik. Gerçi Burak sağolsun dans etmek yerine tırmanmayı tercih ettiği için, amfi tiyatronun en tepesine tırmanmakla meşguldu. Daha sonra Burak'ı büyük annesiyle birlikte uyuttuktan sonra, havuz başında canlı müzik- gitar eşliğinde eşimle dinlenebildik. Geç saatte de tavla oynarak günü kapattık.Ayvalık denizi soğuk olur normalde ama bu sene oldukça iyiydi. Temmuz'un son haftası ve Ağustos aylarında giderseniz hiç üşümeyecekseniz. Burak normalde banyoyu çok sevmese de bu tatilden sonra suyla daha çok haşır neşir olarak banyoyu da sever oldu.
Yani bu tatil korktuğumuz gibi geçmedi. Burak yanımızda olduğundan yeteri kadar rahat olamayız, hep onun peşinde koşarız diye düşünürken, aksine çok huzurlu bir tatil geçirdik. Burak içinde oldukça keyifli bir tatil oldu. Kumlarla oynarken, babasıyla denizde, havuzda yüzerken neşesi görülmeye değerdi.İyi ki gelmişsin kuzum :)

Cumartesi akşamı otelden ayrıldık ve Erdek'e yola koyulduk. Erdek'te çarşıya yakın bir yazlığımız var. Eve geldikten sonra biraz çarşıda gezelim hem de yemek yiyelim diye dışarı çıktık.


Erdek'te yine çok sevdiğim Ö.G.S tostçusuna gittik.İki adet "Rıfkı" tostu yedikten sonra öyle bir yağmur başladı ki...Eve çok yakın olsakta yaklaşık 1 saat beklemek zorunda kaldık. Hadi biz ıslansak neyse de Burak'ın ıslanmasına kıyamadık. Ama en son Ö.G.S'den aldığımız poşetlerle birlikte hazırda yağmur azalmışken eve koştuk.

Sonuç olarak bayram tatili bizim için oldukça keyifli geçti diyebiliriz. Herkesin de geçmiş bayramını kutlu olsun... Bir sonraki bayram maceramız için takipte kalın. Sevgiler....
1 yorum:

  1. Yaz sıcaklarının gelmesi ile deniz, kumsal ve sahile insanlar artık akın etmeye başladılar. Ama en güzel ve en rahat tatili yapmak için Avşa adası herşey dahil otelleri en uygunudur. En güzel kumu, denizi ve sahili olan Avşa adası bu isteğimize karşılık vermektedir. Geniş sahilleri ve güzel denizi ile Marmara’nın gözdesi olmaktadır.

    Avşa adasına gitmek orada kalmak hem ucuz hem de canlı tatil beldesi olması sayesin de tatiliniz çok güzel geçmesi için tek engel buraya gidebilmektir. Avşa otelleri tıpkı ismi gibi ünlü ve kalitelidir. Gönül rahatlığı ile bu tellere gidip kalma lüksünüzü tatmak çok uzağınız da değildir. Avşa otelleri sayesinde birçok aktivite de ayağınıza kadar gelmektedir.

    YanıtlaSil

 

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe